Hakkımızda

 

1976 yılından beri Türkiye'nin dört bir yanında büyük inşaat taahhütleri tamamlamış olan Ünallar Grubu, 2004 yılında merkezi Adana'da bulunan Koyunoğlu Madenciliği kurmuştur. 5 yıldan kısa bir sürede Mersin Bölgesinde 2 adet krom zenginleştirme tesisi kuran Koyunoğlu Madencilik,  ek yatırımlarla yıllık 48.000 ton %48'lik Konsantre Krom üretmektedir ve 2022 yılı sonunda yıllık 60.000ton üretimi hedeflemektedir.

Mersin Limanına 50km mesafede bulunan Koyunoğlu Madencilik tesisleri yılın 12 ayı çalışarak dünya piyasasına ihracat yapmakta, Türkiye ekonomisine her yıl yaklaşık 6 Milyon Dolar döviz sağlamaktadır.Koyunoğlu Madencilik Türkiye'de konsantre üreticileri arasında ilk 10'da yer almaktadır. Kalite, Güven ve Tecrübe ilkesini her zaman önde tutan Koyunoğlu Madencilik, sektörün en önde gelen firmaları ile çalışmaktadır.

Mersin kıyı kesimine ve Mersin Uluslar Arası Limanı'na yakın konumlanmış ocak ve tesisleri Koyunoğlu Madencilik'e hem lojistik hem de iklim açısından avantaj sağlamaktadır.İnşaat ve Taahhüt sektöründe 45 yıllık deneyimini Madencilik sektörü ile genişleten Koyunoğlu Madencilik, yeni yatırımlar planlamaya devam etmektedir.